FIAT’ın otomotiv sektörü ve satış sonrası süreçlerine ait yenilikçi fikirleri desteklemek için hayata geçireceği hızlandırma programı “Aklım Fikrim Fiat” için başvuru süreci başladı. Programa seçilen girişimler FIAT’ın bilgi birikimi ve iş bağlantılarından yararlanarak projelerini hayata geçirme fırsatı elde edecek.

22 Haziran’da başlayan başvurular, bireysel veya takım olarak 31 Temmuz’a kadar yapılabilecek. Sürecin devamında yapılacak değerlendirmeler sonrasında programa katılacak girişimler belirlenecek.

Program, otomotiv sektörünü yakından etkileyen dijitalleşme, nesnelerin interneti, büyük veri gibi teknoloji alanlarına odaklanıyor. Bu kapsamda özellikle, otomobil satın alma kararından, satış sonrası hizmetlere kadar uzanan süreçte müşteriye değer yaratacak yenilikçi ürün, hizmet, süreç ve iş modelleri ile iş ortaklıkları kurmak programın ana hedefi olarak öne çıkıyor.

Değerlendirmeler, projenin yenilikçiliği, uygulanabilirliği, takımın yetkinliği, faaliyet gösterilen pazarın büyüklüğü, pazara giriş stratejisi, ölçeklenebilme potansiyeli, rekabet avantajı ve FIAT ile olan işbirliği potansiyeli gibi kriterler doğrultusunda FIAT’ın ilgili birimlerinden yöneticiler ile program yürütücüsü KWORKS ekibi tarafından yapılacak.

Değerlendirme süreci sonucunda programa katılmaya hak kazanan projeler 3 aylık hızlandırma programı kapsamında eğitim ve çalıştaylara katılarak girişimcilik yetkinliklerini geliştirme imkanı bulurken, aynı zamanda hem girişimcilik ekosisteminin önemli isimlerinden hem de FIAT’ın ilgili birimlerinin yöneticilerinden mentorluk desteği alarak girişimlerini FIAT’ın bilgi birikimi ve müşteri kanallarını kullanarak hayata geçirme fırsatı yakalayacaklar.

Aklım Fikrim Fiat programı ile geliştirilecek projeler, 30 Kasım’da gerçekleşecek Demo gününde FIAT üst yönetiminin de aralarında bulunacağı Büyük Jüri’ye sunulacak ve FIAT’ın program girişimleriyle yapacağı potansiyel işbirlikleri değerlendirilecek.

Programı hakkında daha detaylı bilgi almak ve başvuruda bulunmak için http://www.aklimfikrimfiat.com ‘u ziyaret edebilirsiniz.