KWORKS’21 Girişimlerinden Bridgesoft tarafından paylaşılan bilgilere göre girişim, 1 milyon dolar değerleme üzerinden ilk yatırımını aldı. Edindiğimiz bilgilere göre söz konusu yatırım Actonn tarafından yapıldı.

Görüntü işleme ve derin öğrenme teknolojileri ile geliştirdiği donanımları zirai ekipmanlara entegre eden ve operasyonel verimliliği artıran ürünler üreten bir girişim olarak karşımıza çıkan Bridgesoft, yatırım aldığını duyurdu.

Bridgesoft tarafından paylaşılan bilgilere göre girişim, 1 milyon dolar değerleme üzerinden ilk yatırımını aldı. Edindiğimiz bilgilere göre söz konusu yatırım Actonn tarafından yapıldı. Actonn’un Bridgesoft’a ne kadar yatırım yaptığı ise paylaşılmadı. 

Berkay Koçak tarafından 2020 yılının Ekim ayında TÜBİTAK 1512 desteği ile kurulan Bridgesoft, 2021 yılı boyunca yapay zeka destekli zirai ilaçlama makinesi için Ar – Ge çalışmalarını gerçekleştirdi.

Bridgesoft tarafından paylaşılan bilgilere göre 2021 itibarıyla girişimin ilk akıllı tarım projesi olan yapay zeka destekli zirai ilaçlama makinesinin (Smart SprayeX) MVP’si de tamamlandı. Smart SprayeX, tarlada rekolteyi düşüren yabani otların ilaçlanması sırasında yabani otu yapay zeka ile tespit ederek ilacı sadece ota püskürten bir ilaçlama sistemi olarak çalışıyor.

Kaynak : Webrazzi