fbpx
Background

GİRİŞİM FİKRİNİN HAYATA GEÇTİĞİ,
ORTAK BİR YAŞAM ALANI

Girişimcilik ekosisteminin buluşma noktası Koç Üniversitesi Şişli yerleşkesinde,
girişimcilerin sürdürülebilir ve ölçeklenebilir teknoloji girişimleri oluşturmalarına destek veriyoruz.

Girişimleri Nasıl Hızlandırıyoruz?

 • Fikri Bul

  Erken aşama bir girişim fikri ya da konsepti üzerinde mi çalışıyorsun? Girişim fikrini geliştirmek ve sonraki aşamalara taşımak için aradığın kaynak KWORKS’te. Çekirdek konsept aşamasından, ürün geliştirmeye uzanan desteklerimizle, girişim fikrini sürdürülebilir bir iş modeline birlikte dönüştürelim.

 • Ürünü Yarat

  Ölçeklenebilir bir girişimin sırrını mı arıyorsun? Test et, deneyimle ve ürünü oluştur. Hızlı öğren, hızlı inşa et, kanıtlanmış araçlar ve taktikler ile pazarı doğrula. Ya da tüm bu süreci, girişimciler için tasarladığımız özel programlarla sistematik olarak KWORKS’te birlikte hayata geçirelim.

 • Büyümeye Başla

  Pazar doğrulama ve ürün oluşturma tamamsa sırada ilham verici kişiler ve partnerle tanışarak, iş bağlantılarını genişletmek var. Girişimin için ihtiyaç duyacağın tüm bilgiyi KWORKS’ün geniş iş bağlantıları sayesinde deneyimli startup kurucuları, uzman mentorlar ve ekosistemdeki diğer kişilerle biraraya getirerek sana doğrudan sağlayalım.

 • Hızla Ölçeklendir

  Girişimcilik ekosisteminin en iyilerinden, girişimini bir sonraki aşama için mevcut kaynaklar ya da risk sermayesi kullanarak nasıl yön çizeceğini öğren. Fikir aşamasından, büyüme ve ölçeklemeye KWORKS’ün sağladığı geniş kaynaklarla ulaş; kendi başarı hikayeni yaz.

Girişimcilere Neler Sağlıyoruz

İş geliştirme, ürün geliştirme, müşteri geliştirme, operasyonel altyapı ve danışmanlık destekleri gibi girişimleri başarıya ulaştıran en kritik alanlarda, girişimcilerle omuz omuza çalışarak değer yaratıyoruz.

Şişli'de Ofis Çalışma Alanı

KWORKS girişimleri, iş ve girişimcilik dünyasının merkezindeki Şişli yerleşkemizde bulunan çalışma alanlarını kullanma hakkı elde ediyor. Hızlandırma Programı girişimleri kapalı ofis imkanlarından faydalanırken, Ön Hızlandırma Programı girişimleri ortak çalışma alanlarında sabit masaya sahip oluyorlar.

Hukuk Danışmanlığı

KWORKS, hukuksal konularda uzman mentor ve partnerleriyle girişimlerin hukuksal danışmanlık ihtiyaçlarını karşılıyor.
Hızlandırma Programı girişimleri 10.000 TL üst limitle hukuk hizmetlerinden ücretsiz faydalanırken, Ön Hızlandırma Programı girişimleri ücretsiz hukuk mentorluğu ve indirimli fiyatlar üzerinden hizmet alımı imkanına sahip oluyor.

Müşteri Tanıştırmaları

Geniş iş bağlantılarımız sayesinde, girişimcilerle paydaşlarımızın sağlam temellere oturan işbirlikleri inşa etmelerini ve ilk müşterilerini bulmalarını sağlıyoruz.

Ekosisteme Erişim

KWORKS girişimleri alanında uzman mentorlar, deneyimli girişimciler, iş liderleri ve Türkiye girişim ekosisteminin önemli paydaşlarıyla bir araya geliyor.

İş ve Ürün Geliştirme Desteği

KWORKS girişimleri iş geliştirme, ürün geliştirme, büyüme, metrik tanımlama ve yatırımcı sunumu hazırlama konularında uzman mentorlar ile birlikte çalışıyor.

Bulut Teknolojisi Desteği

KWORKS, dünyanın en büyük bulut altyapı sağlayıcıları ile partnerlikler kurarak teknolojik altyapı konusunda girişimleri destekliyor.

Altyapı Desteği

KWORKS, girişimlerin büyürken ihtiyacı olan fiziki ve teknik temel altyapı ihtiyaçlarını karşılayarak girişimcilik yolculuklarında destek oluyor.

UNVEST Yatırım Desteğine Erişim

KWORKS girişimleri Koç Üniversitesi’nin %100 sahibi olduğu UNVEST A.Ş. üzerinden gösterdikleri performansa ve belirli kriterleri karşılamalarına göre $20.000’a kadar yatırım desteğine erişebilir.
(Sadece Hızlandırma Programı girişimleri içindir.)

MALİ MÜŞAVİRLİK VE FİNANSAL DANIŞMANLIK

KWORKS, finansal konularda uzman mentor ve partnerleriyle girişimlerin finansal danışmanlık ihtiyaçlarını karşılıyor. Hızlandırma Programı girişimleri 6 ay mali müşavirlik ve sanal ofis imkanlarından faydalanıyor.

BİREBİR KWORKS UZMAN DESTEĞİ

KWORKS girişimleri, KWORKS uzmanları tarafından 1-1 danışmanlık sürecine dahil edilerek haftalık toplantılarla sürekli takip ediliyor.

KOÇ TOPLULUĞU ŞİRKETLERİ BİRİNCİ ÖZEL GSYF İLE TANIŞTIRMA

KWORKS girişimleri Koç Topluluğu Şirketleri Birinci özel Girişim Sermayesi Yatırım Fonu’nun en önemli dealflow sağlayıcılarından biridir.

Yatırıma Erişim

KWORKS girişimleri melek yatırımcı, girişim sermayesi ve kurumsal girişim sermayesi ağlarına erişim şansına sahip oluyor.

KWORKS Topluluğuna Erişim

KWORKS girişimcileri KWORKS ailesinin bir üyesi olarak, Koç Üniversitesi’nin ve Koç Grubu’nun geniş ağına erişim şansına sahip oluyor.

HİBE VE DESTEK PROGRAMLARI DANIŞMANLIĞI

KWORKS girişimleri, Devlet ve AB hibe ve yatırım fonlarına başvurmak için danışmanlık desteklerine erişiyor.

KWORKS BiGG, 12 Koç Grubu Şirketini Bir Araya Getiriyor

Detaylı Bilgi İçin Tıklayın