Background

GİRİŞİM FİKRİNİN HAYATA GEÇTİĞİ,
ORTAK BİR YAŞAM ALANI

Girişimcilik ekosisteminin buluşma noktası Koç Üniversitesi Şişli yerleşkesinde,
girişimcilerin sürdürülebilir ve ölçeklenebilir teknoloji girişimleri oluşturmalarına destek veriyoruz.

Girişimleri Nasıl Hızlandırıyoruz?

 • Fikri Bul

  Erken aşama bir girişim fikri ya da konsepti üzerinde mi çalışıyorsun? Girişim fikrini geliştirmek ve sonraki aşamalara taşımak için aradığın kaynak KWORKS’te. Çekirdek konsept aşamasından, ürün geliştirmeye uzanan desteklerimizle, girişim fikrini sürdürülebilir bir iş modeline birlikte dönüştürelim.

 • Ürünü Yarat

  Ölçeklenebilir bir girişimin sırrını mı arıyorsun? Test et, deneyimle ve ürünü oluştur. Hızlı öğren, hızlı inşa et, kanıtlanmış araçlar ve taktikler ile pazarı doğrula. Ya da tüm bu süreci, girişimciler için tasarladığımız özel programlarla sistematik olarak KWORKS’te birlikte hayata geçirelim.

 • Büyümeye Başla

  Pazar doğrulama ve ürün oluşturma tamamsa sırada ilham verici kişiler ve partnerle tanışarak, iş bağlantılarını genişletmek var. Girişimin için ihtiyaç duyacağın tüm bilgiyi KWORKS’ün geniş iş bağlantıları sayesinde deneyimli startup kurucuları, uzman mentorlar ve ekosistemdeki diğer kişilerle biraraya getirerek sana doğrudan sağlayalım.

 • Hızla Ölçeklendir

  Girişimcilik ekosisteminin en iyilerinden, girişimini bir sonraki aşama için mevcut kaynaklar ya da risk sermayesi kullanarak nasıl yön çizeceğini öğren. Fikir aşamasından, büyüme ve ölçeklemeye KWORKS’ün sağladığı geniş kaynaklarla ulaş; kendi başarı hikayeni yaz.

Program Nasıl İşliyor?

Program sürecinde girişimciler birçok farklı aşamadan geçerek girişimlerini hızlandırıyor.

 • İş Modeli Doğrulama

  Programın bir aylık ilk aşamasında girişimciler, KWORKS ekibi ve mentorların katkıları ve sunulan geniş aynî desteklerden yararlanarak, girişimlerini başarılı bir işe dönüştürmek için çalışıyor. İş modellerini geliştirerek, müşteri nezdinde doğrulamaya ve çözüm-pazar uyumu yakalamaya odaklanıyor. Yoğun müşteri görüşmeleri yaparak, hedefledikleri pazarı derinlemesine keşfetme fırsatını buluyor.

 • Çözüm Geliştirme

  Girişimciler, programın ikinci aşamasında, müşterilerden aldıkları geri bildirimler doğrultusunda, pazara sunacakları en yalın çözümü tasarlayarak hayata geçirmek için çalışıyor. Bu kapsamda, kullanıcı deneyimi tasarımı, çevik yazılım geliştirme ve test tasarımı gibi alanlarda mentorluk alıyor.

 • Pazar Geliştirme

  Programın son aşamasında girişimciler, ürünlerini pazara sunmaya ve müşteri kanallarını etkili bir biçimde kullanarak doğruladıkları gelir modelleri ile ekonomik değer üretmeye odaklanıyor. Gelir üreterek büyümeye başlayan girişimler, KWORKS aracılığıyla melek yatırımcılar ve ağlarının yanı sıra, erken aşama yatırım şirketleriyle buluşarak yeni finansman olanaklarını yakalıyor. KWORKS’ün paydaşlarıyla bir araya gelerek, potansiyel işbirliklerini ve yeni müşteri kanallarını keşfetme fırsatı buluyor.

 • Demoday Etkinliği

  Programı başarıyla tamamlayan girişimler, hızlandırma programının sonunda düzenlenen Demo Day etkinliğinde girişimlerini sunarak, girişimcilik ekosisteminde önemli bir görünürlük elde ediyor.

Girişimcilere Neler Sağlıyoruz

İş geliştirme, ürün geliştirme, müşteri geliştirme, operasyonel altyapı ve danışmanlık destekleri gibi girişimleri başarıya ulaştıran en kritik alanlarda, girişimcilerle omuz omuza çalışarak değer yaratıyoruz.

KWORKS Topluluğuna Erişim

KWORKS girişimcileri KWORKS ailesinin bir üyesi olarak, Koç Üniversitesi’nin ve Koç Grubu’nun geniş ağına erişim şansına sahip oluyor.

Ekosisteme Erişim

Alanında uzman mentorlar, deneyimli girişimciler, iş liderleri ve Türkiye girişim ekosisteminin önemli paydaşlarıyla girişimini biraraya getiriyoruz.

Yatırıma Erişim

KWORKS girişimleri melek yatırımcı, girişim sermayesi ve kurumsal girişim sermayesi ağlarına erişim şansına sahip oluyor.

Çalışma Alanı

Girişimlerimize KWORKS’ün Şişli’de iş ve girişimcilik dünyasının merkezindeki bulunan kampüsünde veya Koç Üniversitesi’nde bulunan çalışma alanlarımızı sunuyoruz.

İş ve Ürün Geliştirme Desteği

KWORKS, geniş uzman ve mentor ağının bilgi ve tecrübeleriyle iş geliştirme, ürün geliştirme, büyüme, metrik tanımlama ve yatırımcı sunumu hazırlama konularında girişimcilerle omuz omuza çalışıyor.

Finansal Danışmanlık

KWORKS, finansal konularda uzman mentor ve partnerleriyle finansal danışmanlık ihtiyaçlarınızı destekliyor.

Teknik Danışmanlık

KWORKS, geniş uzman ve mentor ağıyla girişimine ihtiyacı olan teknik danışmanlık desteğini sunuyor.

UNVEST Desteğine Erişim

KWORKS girişimlerine Koç Üniversitesi’nin %100 sahibi olduğu UNVEST’in 25000$’a kadar ayni ve maddi sermaye desteğine erişme imkanı sunuyor.

İş Bağlantıları

Geniş iş bağlantılarımız sayesinde, girişimcilerle paydaşlarımızın sağlam temellere oturan işbirlikleri inşa etmelerini sağlıyoruz.

Hibe ve Destek Programları Danışmanlığı

KWORKS, girişimlerinin Devlet ve AB hibe ve yatırım fonlarına erişebilmeleri için danışmanlık ihtiyaçlarını destekliyor.

Birebir Destek

KWORKS olarak destekleyeceğimiz girişimleri niceliğe değil niteliğe odaklanarak seçiyor ve girişimcilerimizin her an yanında bulunuyoruz.

Altyapı Desteği

KWORKS, girişiminizi büyütürken ihtiyacınız olacak fiziki ve teknik temel altyapı ihtiyaçlarınızı karşılayarak girişimcilik yolculuğunuzda size destek oluyor.

Hukuk Danışmanlığı

KWORKS, hukuksal konularda uzman mentor ve partnerleriyle finansal danışmanlık ihtiyaçlarınızı destekliyor.

Bulut Teknolojisi Desteği

KWORKS, dünyanın en büyük bulut altyapı sağlayıcıları ile partnerlikler kurarak teknolojik altyapı konusunda girişimlerini destekliyor.

Girişimini KWORKS'22 Hızlandırma Programı ile Hızlandır

Hemen Başvur!