fbpx

KWORKS’24 Hızlandırma ve Ön Hızlandırma Programları

Girişiminizi KWORKS Hızlandırma Programları ile yatırıma hazır hale getirin!

Müşteri ve yatırımcı tanıştırması, kurumsal işbirlikleri ve koşullarımızı sağlayan hızlandırma girişimlerine yatırım sağlıyoruz

KWORKS’24 Programları Son Başvuru Tarihi 5 Şubat 2024!

KWORKS’24 BAŞVURU KRİTERLERİ

KWORKS’24 Hızlandırma Programı


Zorunlu Kriterler:

– Teknolojik yenilik içeren çözüm (ürün/uygulama/yazılım)
– Tam zamanlı olarak sadece girişimi için çalışan ve teknik yetkinlikleri eksiksiz olan kurucu ekip
– Hedef pazarı büyük, yurtiçi ve yurtdışı pazarlarda hızlı ölçeklenebilecek iş modeli
– Hedef pazarında sürdürülebilir rekabet avantajı
– 2023 yılı cirosu 750.000 TL ve üzeri

KWORKS’24 Ön Hızlandırma Programı


Zorunlu Kriterler:

– Teknolojik yenilik içeren çözüm (ürün/uygulama/yazılım)
– Teknolojik yeniliği ile günümüzün ve geleceğin pazarlarındaki müşterilerin ihtiyacını karşılayabilecek
– En az 1 kurucu üyesi tam zamanlı girişim için çalışan
– İhtiyaç durumunda hızlı karar alıp iş modelini değiştirebilen
– Yurtdışında ölçekleme potansiyeli olan

Fikir Aşamasındaki Teknoloji Girişimini KWORKS BiGG ile Hayata Geçir!

TÜBİTAK’ın 900.000 TL’lik Bireysel Genç Girişim (BiGG) yatırım desteğine KWORKS ve 13 Koç Topluluğu şirketinin desteğiyle ulaşın.

KWORKS, teknolojik yenilik içeren ve ticarileşme potansiyeli yüksek iş fikirleri olan girişimcileri Arçelik, Aygaz, Ford Otosan, Koç Sistem, Koç Yaşa, Opet, Otokoç, Setur, Tat, Tofaş, Türk Traktör, WAT Mobilite, Yapı Kredi ve Koç Zer şirketlerinin katılımıyla oluşturduğu KWORKS BiGG konsorsiyumu ile destekliyor.

Tüm üniversite öğrencileri ve mezunlarının başvurabildiği KWORKS BİGG ile ilgili ayrıntılı bilgiye https://kworksbigg.ku.edu.tr adresinden ulaşabilirsiniz.

KWORKS BiGG’e Hemen Başvur

Güncel Etkinliklerimiz

Girişimlerimizden Yatırım Haberleri

KWORKS’24 ile Girişimlere Sağladıklarımız

İş geliştirme, ürün geliştirme, müşteri geliştirme, operasyonel altyapı ve danışmanlık destekleri gibi girişimleri başarıya ulaştıran en kritik alanlarda, KWORKS Girişimleriyle omuz omuza çalışarak değer yaratıyoruz.

Şişli'de Ofis Çalışma Alanı

KWORKS girişimleri, iş ve girişimcilik dünyasının merkezindeki Şişli yerleşkemizde bulunan çalışma alanlarını kullanma hakkı elde ediyor. Hızlandırma Programı girişimleri kapalı ofis imkanlarından faydalanırken, Ön Hızlandırma Programı girişimleri ortak çalışma alanlarında sabit masaya sahip oluyorlar.

Hukuk Danışmanlığı

KWORKS, hukuksal konularda uzman mentor ve partnerleriyle girişimlerin hukuksal danışmanlık ihtiyaçlarını karşılıyor.
Hızlandırma Programı girişimleri 20.000 TL üst limitle hukuk hizmetlerinden ücretsiz faydalanırken, Ön Hızlandırma Programı girişimleri ücretsiz hukuk mentorluğu ve indirimli fiyatlar üzerinden hizmet alımı imkanına sahip oluyor.

Müşteri Tanıştırmaları

Geniş iş bağlantılarımız sayesinde, girişimcilerle paydaşlarımızın sağlam temellere oturan işbirlikleri inşa etmelerini ve ilk müşterilerini bulmalarını sağlıyoruz.

Ekosisteme Erişim

KWORKS girişimleri alanında uzman mentorlar, deneyimli girişimciler, iş liderleri ve Türkiye girişim ekosisteminin önemli paydaşlarıyla bir araya geliyor.

İş ve Ürün Geliştirme Desteği

KWORKS girişimleri iş geliştirme, ürün geliştirme, büyüme, metrik tanımlama ve yatırımcı sunumu hazırlama konularında uzman mentorlar ile birlikte çalışıyor.

Bulut Teknolojisi Desteği

KWORKS, dünyanın en büyük bulut altyapı sağlayıcıları ile partnerlikler kurarak teknolojik altyapı konusunda girişimleri destekliyor.

Altyapı Desteği

KWORKS, girişimlerin büyürken ihtiyacı olan fiziki ve teknik temel altyapı ihtiyaçlarını karşılayarak girişimcilik yolculuklarında destek oluyor.

UNVEST Yatırım Desteğine Erişim

KWORKS girişimleri Koç Üniversitesi’nin %100 sahibi olduğu UNVEST A.Ş. üzerinden gösterdikleri performansa ve belirli kriterleri karşılamalarına göre $20.000’a kadar yatırım desteğine erişebilir.
(Sadece Hızlandırma Programı girişimleri içindir.)

Mali Müşavirlik ve Finansal Danışmanlık

KWORKS, finansal konularda uzman mentor ve partnerleriyle girişimlerin finansal danışmanlık ihtiyaçlarını karşılıyor. Hızlandırma Programı girişimleri 6 ay mali müşavirlik ve sanal ofis imkanlarından faydalanıyor.

 

Birebir KWORKS Uzman Desteği

KWORKS girişimleri, KWORKS uzmanları tarafından 1-1 danışmanlık sürecine dahil edilerek haftalık toplantılarla sürekli takip ediliyor.

KOÇ Topluluğu Şirketleri Birinci Özel GSYF ile Tanıştırma

KWORKS girişimleri Koç Topluluğu Şirketleri Birinci özel Girişim Sermayesi Yatırım Fonu’nun en önemli dealflow sağlayıcılarından biridir.

Yatırıma Erişim

KWORKS girişimleri melek yatırımcı, girişim sermayesi ve kurumsal girişim sermayesi ağlarına erişim şansına sahip oluyor.

KWORKS Topluluğuna Erişim

KWORKS girişimleri KWORKS ailesinin bir üyesi olarak, Koç Üniversitesi’nin ve Koç Grubu’nun geniş akademik ve iş ağına erişim şansına sahip oluyor.

Hibe ve Destek Programları Danışmanlığı

KWORKS girişimleri, Devlet ve AB hibe ve yatırım fonlarına başvurmak için danışmanlık desteklerine erişiyor.

KWORKS’24 TAKVİMİ

1 Aralık 2023 – 5 Şubat 2024

KWORKS’24 BAŞVURULARI

6 – 29 Şubat 2024

JÜRİ DEĞERLENDİRME &
1-1 TOPLANTILAR

1 Mart 2024

KWORKS’24 KICK OFF

MART – EKİM 2024

PROGRAM DÖNEMİ

KASIM 2024

KWORKS’24
DEMO DAY

ARALIK 2024 – ŞUBAT 2025

TAKİP DÖNEMİ

Sıkça Sorulan Sorular

Hızlandırma Programı, 12 hafta süren yoğun mentorluk sürecini kapsar. Bu süreçte girişimler Şişli’deki Kuluçka Merkezi’nde ofis alanına ve KWORKS iş ortakları hizmetlerinden ücretsiz yararlanma imkânı bulur. Hızlandırma Programı üç fazdan oluşur. İlk fazda girişimler ürün ya da hizmetlerinin piyasayla uyumunu yeniden değerlendirir. Bu aşamada ekipler iş modellerini doğrularlar. İkinci aşamada girişimler sundukları çözümü müşteri ve pazar koşullarına daha uyumlu bir hale getirmek amacıyla en yalın çözümlerini geliştirirler. Üçüncü aşama ise çözümlerin pazara sunularak satışların artırılması ve yatırım arayışı süreçlerini kapsar. Tüm bu süreçlerin sonunda, girişimlerin yatırımcı ve ekosistemdeki aktörlerle buluştuğu bir günlük Demo Day etkinliği ile girişimler mezun edilir.

KWORKS’e başvuruda bulunan tüm girişimleri, takım, yenilik, ürünün uygulanışı, pazar stratejisi, pazar büyüklüğü, pazar rekabeti, ölçeklenme kapasitesi ve programla uyumluluk kriterlerini göz önünde bulundurarak değerlendiriyoruz.

Değerlendirme jürisi, KWORKS ekibi, mentor havuzundaki mentorlar ve yatırımcı ekosisteminden isimlerden oluşur.

KWORKS, Hızlandırma Programı’na katılacak girişimler 2 aşamalı bir değerlendirmeden geçerler. Program için Jotform üzerinden online başvurular toplanır. Başvuruların her biri değerlendirme komitesi tarafından incelenir. Kendisini en iyi ifade eden ve ölçeklenme potansiyeli taşıyan girişimler yüz yüze görüşmeler ve jüri görüşmelerine davet ediliyorlar. Jüri üyelerinin kendi içinde yaptığı değerlendirme sonucunda Hızlandırma Programı’na katılacak girişimler belirlenir.

KWORKS Girişimleri maddi değeri 250 bin TL’yi aşan desteklere erişebilirler. Programa başlayan girişimler birebir mentorluk ve danışmanlık desteği yanı sıra temel yalın girişim metodu eğitimleri alırlar. Ayrıca, girişimler KWORKS iş ortaklarının sağladığı hukuk, muhasebe ve diğer danışmanlık hizmetlerinden ücretsiz olarak faydalanır. Girişimlerin dijital tanıtımlarına destek verilir. Bunlara ek olarak, Hızlandırma Programı’na kabul edilen her bir girişim 25 bin USD’e kadar ücretsiz bulut kredisi, CRM hizmetleri, SEO ve UX danışmanlığının da aralarında bulunduğu hizmet paketine sahip olurlar. Girişimler KWORKS ile ortak olarak kurumsal işbirlikleri kurma ve nitelikli yatırım olanaklarına ulaşma imkanı yakalarlar. 

KWORKS Hızlandırma Programlarına kabul edilen girişimlerden nakit olarak ücret almıyoruz. Programlarimiz kapsaminda sağladığımız yoğun destek karşılığında 2 yıl içerisinde kullanılabilecek %3 bedelsiz hisse opsiyonu talep edilmektedir. Ayrıca yatırım turunda bedelini ödeyerek %5’e varan yatırım yapma opsiyonu da girişimlerden talep edilmektedir.

Hisse opsiyonunun kullanılması durumunda KWORKS/UNVEST ve girişim arasında gerçekleşecek ortaklık ile;

  • KWORKS ile girişim arasındaki ilişkinin uzun soluklu olması, girişime KWORKS tarafından verilen desteklerin uzun vadede devam etmesi,
  • Uzun vadede çıkışlardan elde edilecek gelir ile KWORKS’ün sürdürülebilirliğinin sağlanması ve bu doğrultuda girişimlere ekosisteme “give back” fırsatı sunulması,
  • KWORKS ile girişim arasındaki ilişkinin kurumsal bir yapıda gerçekleşmesi (herhangi bir çalışan veya yönetici tarafından girişimden farklı taleplerde bulunulmasının engellenmesi)

amaçlanmaktadır.

  • Programı başarı ile tamamlayıp demo günü sunumu yapmış olması
  • Ortak yatırımcıların (co-investor) yer aldığı bir yatırım turunda olması

koşullarını sağlayan hızlandırma programı girişimlerine UNVEST tarafından yatırım yapılmaktadır.

KWORKS Hızlandırma programları tüm girişimcilerin başvurularına açıktır.

No Content Available

Başvuru Nasıl Yapılır?

kworks.ku.edu.tr/basvuru adresini ziyaret et.
Sayfada bulunan Başvur butonuna tıklayarak Jotform’da sunulan formumuzu aç.
Takım olarak ya da kişisel başvuru yapmak için devam et.
Girişimini daha iyi değerlendirebilmek için hazırladığımız soruları yanıtla.
Başvurunu gönder!
İşte hepsi bu kadar; başvurun bize ulaştı!
Başvuru formunu henüz doldurma fırsatı bulamadıysan ya da son bir dokunuş yapmak istersen sana güzel bir haberimiz var; Başvuru formu, kabul süresi boyunca değişiklik yapabilmen için açık olacak.

KWORKS'24 Hızlandırma Programı Başvuruları Açıldı

Hemen Başvur