Background

KWORKS Hızlandırma Programı

KWORKS, girişimcilerin ihtiyaç duyduğu tüm kaynaklara sahip özel programı ile
Dünyaya meydan okuyan girişimler yaratıyor.

Hızlandırma Programı Nedir?

KWORKS, girişimlerin farklı aşamalardaki ihtiyaçlarına özel olarak tasarladığı hızlandırma programıyla; müşteri geliştirme, iş modeli doğrulama, ürün-pazar uyumu yakalama, pazara giriş, finansmana erişim ve kurumsal işbirlikleri gibi alanlarda çeşitli destekler sunuyor. İş modeli doğrulama süreciyle başlayan serüven, Hızlandırma Programı kapsamında müşteri, ürün ya da hizmet geliştirme aşamalarıyla devam ediyor. Girişimler, ticarileşme ve yatırıma erişim konularında program kapsamında destekleniyor.

Neler Sağlanıyor?

Girişimlerin ihtiyaç duyacağı tüm kaynaklara yoğun bir erişim sağlanıyor.

MENTORLUK DESTEĞİ
YATIRIMCILARA ERİŞİM
KOÇ GRUBUNA ERİŞİM
DANIŞMANLIK HİZMETLERİ
KURUMSAL İŞBİRLİĞİ FIRSATLARI
ÇALIŞMA ALANI DESTEĞİ
TEKNİK VE ALTYAPI DESTEKLERİ
ETKİNLİK VE EĞİTİMLER

Program Nasıl İşliyor?

Program sürecinde girişimciler birçok farklı aşamadan geçerek girişimlerini hızlandırıyor.

 • İş Modeli Doğrulama

  Programın bir aylık ilk aşamasında girişimciler, KWORKS ekibi ve mentorların katkıları ve sunulan geniş aynî desteklerden yararlanarak, girişimlerini başarılı bir işe dönüştürmek için çalışıyor. İş modellerini geliştirerek, müşteri nezdinde doğrulamaya ve çözüm-pazar uyumu yakalamaya odaklanıyor. Yoğun müşteri görüşmeleri yaparak, hedefledikleri pazarı derinlemesine keşfetme fırsatını buluyor.

 • Çözüm Geliştirme

  Girişimciler, programın ikinci aşamasında, müşterilerden aldıkları geri bildirimler doğrultusunda, pazara sunacakları en yalın çözümü tasarlayarak hayata geçirmek için çalışıyor. Bu kapsamda, kullanıcı deneyimi tasarımı, çevik yazılım geliştirme ve test tasarımı gibi alanlarda mentorluk alıyor.

 • Pazar Geliştirme

  Programın son aşamasında girişimciler, ürünlerini pazara sunmaya ve müşteri kanallarını etkili bir biçimde kullanarak doğruladıkları gelir modelleri ile ekonomik değer üretmeye odaklanıyor. Gelir üreterek büyümeye başlayan girişimler, KWORKS aracılığıyla melek yatırımcılar ve ağlarının yanı sıra, erken aşama yatırım şirketleriyle buluşarak yeni finansman olanaklarını yakalıyor. KWORKS’ün paydaşlarıyla bir araya gelerek, potansiyel işbirliklerini ve yeni müşteri kanallarını keşfetme fırsatı buluyor.

 • Demoday Etkinliği

  Programı başarıyla tamamlayan girişimler, hızlandırma programının sonunda düzenlenen Demo Day etkinliğinde girişimlerini sunarak, girişimcilik ekosisteminde önemli bir görünürlük elde ediyor.

Kimler Başvurabiliyor?

Aşağıdakilerden bir ya da birden çoğuna sahipsen aradığımız girişim seninki olabilir.

TEKNOLOJİ GİRİŞİMİ FİKRİ
ÖLÇEKLENEBİLİR BİR İŞ MODELİ
SÜRDÜRÜLEBİLİR GELİR MODELİ
YÜKSEK PAZAR POTANSİYELİ

Başvuru Süreci

PROGRAMA BAŞVURU
ÖN DEĞERLENDİRME
JÜRİ SUNUMLARI
PROGRAMA BAŞLANGIÇ

Başvuru Nasıl Yapılır?

Başvurular için, Dünyadaki diğer hızlandırma programlarının da tercih ettiği F6S platformunu kullanıyoruz.

https://www.f6s.com/kworks17/apply adresini ziyaret et.
Facebook ya da Linkedin hesabın ile F6S platformuna giriş yap.
Takım olarak ya da kişisel başvuru yapmak için devam et.
Girişimini daha iyi değerlendirebilmek için hazırladığımız soruları yanıtla.
Başvurunu gönder!
İşte hepsi bu kadar; başvurun bize ulaştı!
Başvuru formunu henüz doldurma fırsatı bulamadıysan ya da son bir dokunuş yapmak istersen, sana güzel bir haberimiz var; Başvuru formu, kabul süresi boyunca, değişiklik yapabilmen için açık olacak.

Girişimlerimiz

KWORKS Hızlandırma Programı’na katılmış, öne çıkan girişimler.

Sıkça Sorulan Sorular

Programla ilgili merak ettiğiniz tüm soruların yanıtları.

Hızlandırma Programı, 12 hafta süren yoğun mentorluk sürecini kapsar. Bu süreçte girişimler Şişli’deki Kuluçka Merkezi’nde ofis alanına ve KWORKS iş ortakları hizmetlerinden ücretsiz yararlanma imkânı bulur. Hızlandırma Programı üç fazdan oluşur. İlk fazda girişimler ürün ya da hizmetlerinin piyasayla uyumunu yeniden değerlendirir. Bu aşamada ekipler iş modellerini doğrularlar. İkinci aşamada girişimler sundukları çözümü müşteri ve pazar koşullarına daha uyumlu bir hale getirmek amacıyla en yalın çözümlerini geliştirirler. Üçüncü aşama ise çözümlerin pazara sunularak satışların artırılması ve yatırım arayışı süreçlerini kapsar. Tüm bu süreçlerin sonunda, girişimlerin yatırımcı ve ekosistemdeki aktörlerle buluştuğu bir günlük Demo Day etkinliği ile girişimler mezun edilir.

KWORKS’e başvuruda bulunan tüm girişimleri, takım, yenilik, ürünün uygulanışı, pazar stratejisi, pazar büyüklüğü, pazar rekabeti, ölçeklenme kapasitesi ve programla uyumluluk kriterlerini göz önünde bulundurarak değerlendiriyoruz.

Değerlendirme Komitesi, KWORKS ekibi, mentor havuzundaki mentorlar ve yatırımcı ekosisteminden isimlerden oluşur.

KWORKS, Hızlandırma Programı’na katılacak girişimler 2 aşamalı bir değerlendirmeden geçerler. Program için F6S platformu üzerinden online başvurular toplanır. Başvuruların her biri değerlendirme komitesi tarafından incelenir. Kendisini en iyi ifade eden ve ölçeklenme potansiyeli taşıyan 30 girişim yüz yüze görüşmeler ve jüri görüşmelerine davet ediliyorlar. Jüri üyelerinin kendi içinde yaptığı değerlendirme sonucunda Hızlandırma Programı’na katılacak girişimler belirlenir.

Programa başlayan girişimler birebir mentorluk ve danışmanlık desteği yanı sıra temel yalın girişim metodu eğitimleri alırlar. Ayrıca, girişimler KWORKS iş ortaklarının sağladığı hukuk, muhasebe ve diğer danışmanlık hizmetlerinden ücretsiz olarak faydalanır. Girişimlerin dijital tanıtımlarına destek verilir. Bunlara ek olarak, Hızlandırma Programı’na kabul edilen her bir girişim ücretsiz bulut kredisi, CRM hizmetleri, SEO ve UX danışmanlığının da aralarında bulunduğu değeri toplam 100 bin TL olan hizmet sepetine sahip olurlar. Girişimler KWORKS ile ortak olarak kurumsal işbirlikleri kurma ve nitelikli yatırım olanaklarına ulaşma imkânı yakalarlar.

KWORKS’e dahil olan girişimlere sağlanan yoğun destek kapsamında %3 oranında ortaklık anlaşması imzalanmaktadır. Buna ek olarak, %5’e varan yatırım yapma opsiyonu da girişimlerden talep edilmektedir.

Hızlandırma Programı’nda Koç Üniversitesi ögrencisi olma koşulu aranmaz; program tüm girişimcilerin başvurularına açıktır.

Hızlandırma Programı’nı tamamlayan girişimler, programı tamamladıktan sonra KWORKS’ü kullanmaya devam edebilirler.