KWORKS’19 Hızlandırma Programı

KWORKS’19 seçtiği girişimlerin farklı aşamalardaki ihtiyaçlarına özel olarak tasarladığı hızlandırma programıyla; müşteri geliştirme, iş modeli doğrulama, ürün-pazar uyumu yakalama, pazara giriş, finansman erişim ve kurumsal işbirlikleri gibi alanlarda birebir ve yoğun destekler sunuyor. İş modeli doğrulama süreciyle başlayan serüven, Hızlandırma Programı kapsamında müşteri, ürün ya da hizmet geliştirme aşamalarıyla devam ediyor. Girişimler, ticarileşme ve yatırıma erişim konularında program süreciyle kısıtlı kalmaksızın destekleniyor. KWORKS’19 Başvuru son tarihi 21 Nisan 2019!

KWORKS Topluluğu

KWORKS, girişimler ve girişimcilikle ilgili derin deneyime sahip,
profesyonel bir ekip tarafından yönetilmektedir.

KWORKS ÜST KURUL ÜYELERİ

Sorry, no results were found, search again?

KWORKS ÜST KURULU KOÇ ÜNİVERSİTESİ ÜYELERİ

Sorry, no results were found, search again?

KWORKS’19 Takvimi

KWORKS'19 SON BAŞVURU

21 Nisan 2019

JÜRİ DEĞERLENDİRME

26 Nisan 2019

KWORKS'19 Bootcamp

13-17 Mayıs 2019

KWORKS'19 Kick-off Meeting

13-17 Mayıs 2019

Eğitim & Mentorluk

Mayıs – Ekim 2019

KWORKS'19 Demo Day

Ekim 2019

TEKNOLOJİ GİRİŞİMİ FİKRİ
ÖLÇEKLENEBİLİR BİR İŞ MODELİ
SÜRDÜRÜLEBİLİR GELİR MODELİ
YÜKSEK PAZAR POTANSİYELİ

Hangi Girişimler Bizi Heyecanlandırıyor?

KWORKS’19 Hızlandırma programımız butik bir program olarak 6-8 girişim seçiyor.

İş modeli inovasyonu odaklı, dijital dönüşümü hızlandıran web/mobile app, B2B, SaaS girişimlerinde uygulamanın hazır olmasını, kullanıcı ya da ciro KPI’larının oluşmaya başlamasını ve ekibin hem teknik hem de iş geliştirme yönünün kusursuz olmasını tercih ediyoruz.

Ar-Ge bazlı dijital odaklı (AI, IoT, AR, VR vb.) girişimlerden, TRL seviyesi en az 4 olup, BiGG vb. hibe desteği almış olanları tercih ediyoruz.

Ön hızlandırma için yukarıdaki seviyelere en geç 1 yılda ulaşacak girişimleri seçiyoruz.

Program Nasıl İşliyor?

Program sürecinde girişimciler birçok farklı aşamadan geçerek girişimlerini hızlandırıyor.

 • İş Modeli Doğrulama

  Programın bir aylık ilk aşamasında girişimciler, KWORKS ekibi ve mentorların katkıları ve sunulan geniş aynî desteklerden yararlanarak, girişimlerini başarılı bir işe dönüştürmek için çalışıyor. İş modellerini geliştirerek, müşteri nezdinde doğrulamaya ve çözüm-pazar uyumu yakalamaya odaklanıyor. Yoğun müşteri görüşmeleri yaparak, hedefledikleri pazarı derinlemesine keşfetme fırsatını buluyor.

 • Çözüm Geliştirme

  Girişimciler, programın ikinci aşamasında, müşterilerden aldıkları geri bildirimler doğrultusunda, pazara sunacakları en yalın çözümü tasarlayarak hayata geçirmek için çalışıyor. Bu kapsamda, kullanıcı deneyimi tasarımı, çevik yazılım geliştirme ve test tasarımı gibi alanlarda mentorluk alıyor.

 • Pazar Geliştirme

  Programın son aşamasında girişimciler, ürünlerini pazara sunmaya ve müşteri kanallarını etkili bir biçimde kullanarak doğruladıkları gelir modelleri ile ekonomik değer üretmeye odaklanıyor. Gelir üreterek büyümeye başlayan girişimler, KWORKS aracılığıyla melek yatırımcılar ve ağlarının yanı sıra, erken aşama yatırım şirketleriyle buluşarak yeni finansman olanaklarını yakalıyor. KWORKS’ün paydaşlarıyla bir araya gelerek, potansiyel işbirliklerini ve yeni müşteri kanallarını keşfetme fırsatı buluyor.

 • Demoday Etkinliği

  Programı başarıyla tamamlayan girişimler, hızlandırma programının sonunda düzenlenen Demo Day etkinliğinde girişimlerini sunarak, girişimcilik ekosisteminde önemli bir görünürlük elde ediyor.

Girişimcilere Neler Sağlıyoruz

İş geliştirme, ürün geliştirme, müşteri geliştirme, operasyonel altyapı ve danışmanlık destekleri gibi girişimleri başarıya ulaştıran en kritik alanlarda, girişimcilerle omuz omuza çalışarak değer yaratıyoruz.

KWORKS Topluluğuna Erişim

KWORKS girişimcileri KWORKS ailesinin bir üyesi olarak, Koç Üniversitesi’nin ve Koç Grubu’nun geniş ağına erişim şansına sahip oluyor.

Ekosisteme Erişim

Alanında uzman mentorlar, deneyimli girişimciler, iş liderleri ve Türkiye girişim ekosisteminin önemli paydaşlarıyla girişimini biraraya getiriyoruz.

Yatırıma Erişim

KWORKS girişimleri melek yatırımcı, girişim sermayesi ve kurumsal girişim sermayesi ağlarına erişim şansına sahip oluyor.

Çalışma Alanı

Girişimlerimize KWORKS’ün Şişli’de iş ve girişimcilik dünyasının merkezindeki bulunan kampüsünde veya Koç Üniversitesi’nde bulunan çalışma alanlarımızı sunuyoruz.

İş ve Ürün Geliştirme Desteği

KWORKS, geniş uzman ve mentor ağının bilgi ve tecrübeleriyle iş geliştirme, ürün geliştirme, büyüme, metrik tanımlama ve yatırımcı sunumu hazırlama konularında girişimcilerle omuz omuza çalışıyor.

Finansal Danışmanlık

KWORKS, finansal konularda uzman mentor ve partnerleriyle finansal danışmanlık ihtiyaçlarınızı destekliyor.

Teknik Danışmanlık

KWORKS, geniş uzman ve mentor ağıyla girişimine ihtiyacı olan teknik danışmanlık desteğini sunuyor.

UNVEST Desteğine Erişim

KWORKS girişimlerine Koç Üniversitesi’nin %100 sahibi olduğu UNVEST’in 25000$’a kadar ayni ve maddi sermaye desteğine erişme imkanı sunuyor.

İş Bağlantıları

Geniş iş bağlantılarımız sayesinde, girişimcilerle paydaşlarımızın sağlam temellere oturan işbirlikleri inşa etmelerini sağlıyoruz.

Hibe ve Destek Programları Danışmanlığı

KWORKS, girişimlerinin Devlet ve AB hibe ve yatırım fonlarına erişebilmeleri için danışmanlık ihtiyaçlarını destekliyor.

Birebir Destek

KWORKS olarak destekleyeceğimiz girişimleri niceliğe değil niteliğe odaklanarak seçiyor ve girişimcilerimizin her an yanında bulunuyoruz.

Altyapı Desteği

KWORKS, girişiminizi büyütürken ihtiyacınız olacak fiziki ve teknik temel altyapı ihtiyaçlarınızı karşılayarak girişimcilik yolculuğunuzda size destek oluyor.

Hukuk Danışmanlığı

KWORKS, hukuksal konularda uzman mentor ve partnerleriyle finansal danışmanlık ihtiyaçlarınızı destekliyor.

Bulut Teknolojisi Desteği

KWORKS, dünyanın en büyük bulut altyapı sağlayıcıları ile partnerlikler kurarak teknolojik altyapı konusunda girişimlerini destekliyor.

Başvuru Nasıl Yapılır?

https://www.f6s.com/kworks19/apply adresini ziyaret et.
Facebook ya da Linkedin hesabın ile F6S platformuna giriş yap.
Takım olarak ya da kişisel başvuru yapmak için devam et.
Girişimini daha iyi değerlendirebilmek için hazırladığımız soruları yanıtla.
Başvurunu gönder!
İşte hepsi bu kadar; başvurun bize ulaştı!
Başvuru formunu henüz doldurma fırsatı bulamadıysan ya da son bir dokunuş yapmak istersen sana güzel bir haberimiz var; Başvuru formu, kabul süresi boyunca değişiklik yapabilmen için açık olacak.

Girişimlerimiz

KWORKS Hızlandırma Programı’na katılmış öne çıkan girişimler.

tekne kiralama

Program Destekçileri

KWORKS, küresel ve yerel paydaşlarıyla,
girişimlere kaldıraç etkisi yaratacak iş ortaklıklarına sahiptir.

Arçelik
Arıkovanı
Atölye
BIC Angels
Bontesoft
Bulutfon
Cizio
Depark
Dijital Pazarlama Okulu
Endeavor Türkiye
Eray Hukuk
FIAT

Galata Business Angels
Habita
IBM
Innocampus
Inventram
Keiretsu Forum
Koç Finans
Koç ZER
Kolektif House
Kolay İK
KTG Mali Müşavirlik
Mastercard

Microsoft
MG Hukuk
Mentors Network Turkey
Moroğlu Arseven
ODTÜ Teknokent
Olmadık Projeler Atölyesi
Oyunder
Ovidos Creative
Plusclouds
Papara
Paraşüt
Türk Telekom Pilot

Radore
QNB Finansbank
Uluslararası Girişimcilik Merkezi
Userspots
Setrow Solutions
SHERPA
Stage-co
Youthall
Tarlığ Bağımsız Denetim
Workinton
Yapı Kredi
Zaxe

Sıkça Sorulan Sorular

Programla ilgili merak ettiğiniz tüm soruların yanıtları.

Hızlandırma Programı, 12 hafta süren yoğun mentorluk sürecini kapsar. Bu süreçte girişimler Şişli’deki Kuluçka Merkezi’nde ofis alanına ve KWORKS iş ortakları hizmetlerinden ücretsiz yararlanma imkânı bulur. Hızlandırma Programı üç fazdan oluşur. İlk fazda girişimler ürün ya da hizmetlerinin piyasayla uyumunu yeniden değerlendirir. Bu aşamada ekipler iş modellerini doğrularlar. İkinci aşamada girişimler sundukları çözümü müşteri ve pazar koşullarına daha uyumlu bir hale getirmek amacıyla en yalın çözümlerini geliştirirler. Üçüncü aşama ise çözümlerin pazara sunularak satışların artırılması ve yatırım arayışı süreçlerini kapsar. Tüm bu süreçlerin sonunda, girişimlerin yatırımcı ve ekosistemdeki aktörlerle buluştuğu bir günlük Demo Day etkinliği ile girişimler mezun edilir.

KWORKS’e başvuruda bulunan tüm girişimleri, takım, yenilik, ürünün uygulanışı, pazar stratejisi, pazar büyüklüğü, pazar rekabeti, ölçeklenme kapasitesi ve programla uyumluluk kriterlerini göz önünde bulundurarak değerlendiriyoruz.

Değerlendirme Komitesi, KWORKS ekibi, mentor havuzundaki mentorlar ve yatırımcı ekosisteminden isimlerden oluşur.

KWORKS, Hızlandırma Programı’na katılacak girişimler 2 aşamalı bir değerlendirmeden geçerler. Program için F6S platformu üzerinden online başvurular toplanır. Başvuruların her biri değerlendirme komitesi tarafından incelenir. Kendisini en iyi ifade eden ve ölçeklenme potansiyeli taşıyan 30 girişim yüz yüze görüşmeler ve jüri görüşmelerine davet ediliyorlar. Jüri üyelerinin kendi içinde yaptığı değerlendirme sonucunda Hızlandırma Programı’na katılacak girişimler belirlenir.

Programa başlayan girişimler birebir mentorluk ve danışmanlık desteği yanı sıra temel yalın girişim metodu eğitimleri alırlar. Ayrıca, girişimler KWORKS iş ortaklarının sağladığı hukuk, muhasebe ve diğer danışmanlık hizmetlerinden ücretsiz olarak faydalanır. Girişimlerin dijital tanıtımlarına destek verilir. Bunlara ek olarak, Hızlandırma Programı’na kabul edilen her bir girişim ücretsiz bulut kredisi, CRM hizmetleri, SEO ve UX danışmanlığının da aralarında bulunduğu değeri toplam 150 bin TL’yi bulan hizmet sepetine sahip olurlar. Girişimler KWORKS ile ortak olarak kurumsal işbirlikleri kurma ve nitelikli yatırım olanaklarına ulaşma imkânı yakalarlar.

KWORKS’e dahil olan girişimlere sağlanan yoğun destek kapsamında %3 oranında ortaklık anlaşması imzalanmaktadır. Buna ek olarak, %5’e varan yatırım yapma opsiyonu da girişimlerden talep edilmektedir.

Hızlandırma Programı’nda Koç Üniversitesi ögrencisi olma koşulu aranmaz; program tüm girişimcilerin başvurularına açıktır.

Hızlandırma Programı’nı tamamlayan girişimler, programı tamamladıktan sonra ofis alanlarının uygunluğuna göre KWORKS’ü kullanmaya devam edebilirler.

Girişimini Hızlandır!

Programa Başvur