Background

GİRİŞİM FİKRİNİN HAYATA GEÇTİĞİ,
ORTAK BİR YAŞAM ALANI

Girişimcilik ekosisteminin buluşma noktası Koç Üniversitesi Şişli yerleşkesinde,
girişimcilerin sürdürülebilir ve ölçeklenebilir teknoloji girişimleri oluşturmalarına destek veriyoruz.

KWORKS’22 HIZLANDIRMA

KWORKS’ün düzenlediği KWORKS’22 Hızlandırma programı, ciro üretmeye başlamış, hem teknik hem de iş geliştirme yönü kusursuz bir ekibe sahip olan teknoloji girişimlerinin, iş modellerini mükemmelleştirerek, girişimlerini hızla ölçeklenmeyi sağlamaları ve yatırıma hazır hale gelmeleri için tasarlanmıştır. KWORKS’22 Ön Hızlandırma programı ise bu seviyeye 1 yıl içerisinde ulaşacak girişimleri desteklemektedir.

Son Başvuru: 13 Mart 2022

ETKİ GİRİŞİMCİLİĞİ PROGRAMI

Türkiye İş Bankası ile Vehbi Koç Vakfı işbirliğinde düzenlenen, KWORKS ve WORKUP tarafından yürütülen Etki Girişimciliği Programı, belirlenen odak alanlarında ölçülebilir, sürdürülebilir, sosyal ve çevresel etki yaratan veya yaratma potansiyeli olan teknoloji tabanlı girişimlerin ölçeklenmesine destek olmayı amaçlayan programdır.


Son Başvuru 15 Mart 2022!


BOOST: Kadın Teknoloji Girişimcileri Programı

Koç Holding ve Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) ortaklığı ve KWORKS yürütücülüğünde hayata geçirilen BOOST: Kadın Teknoloji Girişimcileri Programı’nda Türkiye içerisindeki kadın girişimcilerin liderliğini yaptığı startup’ları destekleyerek, bu girişimlerin kapasite, etki ve erişimlerini artırmayı amaçlanmaktadır.

Son Başvuru: 15 Mart 2022

KWORKS BiGG, BiGG3’le Desteğe Devam Ediyor

KWORKS BiGG, ODTÜ TEKNOKENT ve Arçelik Garage ile güç birliğinde kurulan BiGG3 konsorsiyumu ile dijitalleşme ve iletişim odak alanlarında çözümler geliştiren girişimleri 200.000 TL‘lik TÜBİTAK 1512 Teknogirişim sermaye desteğine hazırlanıyor.

 

Son Başvuru 13 Mart 2022!


KWORKS’21 HIZLANDIRMA

KWORKS’ün düzenlediği KWORKS’21 Hızlandırma programı, gelecek vaadeden erken aşama girişimcilerin, iş modellerini mükemmelleştirerek, girişimlerini hızla ölçeklenmeyi sağlamaları için tasarlanmıştır.

Son Başvuru: 28 Şubat 2021


KWORKS’21 ÖN HIZLANDIRMA

KWORKS’ün düzenlediği KWORKS’21 Ön Hızlandırma Programı, herhangi bir iş modelini hayata geçirmeye henüz hazır olmayan erken aşama girişimcilerin, fikirlerini keşfetme süreci için tasarlanmıştır.

Son Başvuru : 28 Şubat 2021


BOOST SİVİL TOPLUM TEKNOLOJİ HIZLANDIRMA PROGRAMI

Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı’nın (UNDP) KOÇ HOLDİNG ile birlikte sivil toplum kuruluşlarının dijital dönüşümünü hızlandırmak için hayata geçirdiği BOOST Sivil Toplum Teknoloji Hızlandırma Programında KWORKS uygulama ortağı olarak yer almaktadır.

Son Başvuru: 13 Eylül 2020

BiGG3 YEŞİL BÜYÜME ÇAĞRISI

KWORKS, ODTÜ TEKNOKENT ve Arçelik Garage ile güç birliğinde kurulan BiGG3 konsorsiyumu ile yeşil teknolojiler ve sürdürülebilir çevre odağında çözümler geliştiren teknoloji girişimlerini 200.000 TL‘lik TÜBİTAK 1512 Teknogirişim sermaye desteğine hazırladı.

Son Başvuru 22 Ekim 2021!


KWORKS’20 HIZLANDIRMA

KWORKS’ün düzenlediği KWORKS’20 Hızlandırma programı, gelecek vaadeden erken aşama girişimcilerin, iş modellerini mükemmelleştirerek, girişimlerini hızla ölçeklenmeyi sağlamaları için tasarlanmıştır.

Son Başvuru: 29 Mart 2020


KWORKS’20 ÖN HIZLANDIRMA

KWORKS’ün düzenlediği KWORKS’20 Ön Hızlandırma Programı, herhangi bir iş modelini hayata geçirmeye henüz hazır olmayan erken aşama girişimcilerin, fikirlerini keşfetme süreci için tasarlanmıştır.

Son Başvuru : 29 Mart 2020


KWORKS COVID-19 EKSPRES : Kurum-Girişim İşbirlikleri İçin Eşleştirme ve Hızlandırma Platformu

KWORKS’ün İSTANBUL KALKINMA AJANSI desteği ile düzenlediği düzenlediği KWORKS COVID’19 EKSPRES programı, COVID-19 salgını süresince ve sonrasında dünyamıza yenilikçi çözümleri ile yön verecek girişimler ve onlara destek olacak büyük şirketlerin ve paydaşların çevrimiçi olarak eşleşeceği ve yeni çözümleri işbirliğinde geliştirecekleri bir eşleştirme etkinliği ve hızlandırma programıdır.

Son Başvuru: 1 Temmuz 2020


TÜPRAŞ ile INOWHATIF

Türkiye’nin Lideri Tüpraş, KWORKS ile birlikte düzenlediği Tüpraş ile Inowhatif programıyla Girişimcilik Ekosistemine Entegre Olarak Hem Tüpraş’a Hem de Girişimlere Değer Katmak İstiyor.

Son Başvuru : 27 Ekim 2019


KWORKS FINTECH

KWORKS‘ün İSTANBUL KALKINMA AJANSI desteği ile düzenlediği KWORKS FINTECH programı Finansal Teknolojiler alanında fikir ya da şirketleşme aşamasındaki girişimleri büyütmek için tasarlanmıştır.

Son Başvuru : 7 Nisan 2019


KWORKS IoT

KWORKS‘ün İSTANBUL KALKINMA AJANSI desteği ile düzenlediği KWORKS FINTECH programı Nesnelerin İnterneti odak alanında fikir ya da şirketleşme aşamasındaki girişimleri büyütmek için tasarlanmıştır.

Son Başvuru : 1 Eylül 2019

Girişimleri Nasıl Hızlandırıyoruz?

 • Fikri Bul

  Erken aşama bir girişim fikri ya da konsepti üzerinde mi çalışıyorsun? Girişim fikrini geliştirmek ve sonraki aşamalara taşımak için aradığın kaynak KWORKS’te. Çekirdek konsept aşamasından, ürün geliştirmeye uzanan desteklerimizle, girişim fikrini sürdürülebilir bir iş modeline birlikte dönüştürelim.

 • Ürünü Yarat

  Ölçeklenebilir bir girişimin sırrını mı arıyorsun? Test et, deneyimle ve ürünü oluştur. Hızlı öğren, hızlı inşa et, kanıtlanmış araçlar ve taktikler ile pazarı doğrula. Ya da tüm bu süreci, girişimciler için tasarladığımız özel programlarla sistematik olarak KWORKS’te birlikte hayata geçirelim.

 • Büyümeye Başla

  Pazar doğrulama ve ürün oluşturma tamamsa sırada ilham verici kişiler ve partnerle tanışarak, iş bağlantılarını genişletmek var. Girişimin için ihtiyaç duyacağın tüm bilgiyi KWORKS’ün geniş iş bağlantıları sayesinde deneyimli startup kurucuları, uzman mentorlar ve ekosistemdeki diğer kişilerle biraraya getirerek sana doğrudan sağlayalım.

 • Hızla Ölçeklendir

  Girişimcilik ekosisteminin en iyilerinden, girişimini bir sonraki aşama için mevcut kaynaklar ya da risk sermayesi kullanarak nasıl yön çizeceğini öğren. Fikir aşamasından, büyüme ve ölçeklemeye KWORKS’ün sağladığı geniş kaynaklarla ulaş; kendi başarı hikayeni yaz.

Girişimcilere Neler Sağlıyoruz?

Ekosisteme Erişim

Alanında uzman mentorlar, deneyimli girişimciler, iş liderleri ve Türkiye girişim ekosisteminin önemli paydaşlarıyla girişimini biraraya getiriyoruz.

Uzman Mentorlar

İhtiyaç duyduğun tüm bilgiyi, iş ağımızdaki 100’den fazla mentor ve girişim kurucularının yanında KWORKS’ün deneyimli ekibi tarafından da sağlıyoruz.

Birebir Destek

İş geliştirme, ürün geliştirme, büyüme, metrik tanımlama ve yatırımcı sunumu hazırlama konularında girişimcilerle omuz omuza çalışıyoruz.

İş Bağlantıları

Geniş iş bağlantılarımız sayesinde, girişimcilerle paydaşlarımızın sağlam temellere oturan işbirlikleri inşa etmelerini sağlıyoruz.

Girişimci Hizmet Paketimiz

İş geliştirme, ürün geliştirme, müşteri geliştirme, operasyonel altyapı ve danışmanlık destekleri gibi girişimleri başarıya ulaştıran en kritik alanlarda, girişimcilerle omuz omuza çalışarak değer yaratıyoruz.

KWORKS Topluluğuna Erişim

KWORKS girişimcileri KWORKS ailesinin bir üyesi olarak, Koç Üniversitesi’nin ve Koç Grubu’nun geniş ağına erişim şansına sahip oluyor.

Ekosisteme Erişim

Alanında uzman mentorlar, deneyimli girişimciler, iş liderleri ve Türkiye girişim ekosisteminin önemli paydaşlarıyla girişimini biraraya getiriyoruz.

Yatırıma Erişim

KWORKS girişimleri melek yatırımcı, girişim sermayesi ve kurumsal girişim sermayesi ağlarına erişim şansına sahip oluyor.

Çalışma Alanı

Girişimlerimize KWORKS’ün Şişli’de iş ve girişimcilik dünyasının merkezindeki bulunan kampüsünde veya Koç Üniversitesi’nde bulunan çalışma alanlarımızı sunuyoruz.

İş ve Ürün Geliştirme Desteği

KWORKS, geniş uzman ve mentor ağının bilgi ve tecrübeleriyle iş geliştirme, ürün geliştirme, büyüme, metrik tanımlama ve yatırımcı sunumu hazırlama konularında girişimcilerle omuz omuza çalışıyor.

Finansal Danışmanlık

KWORKS, finansal konularda uzman mentor ve partnerleriyle finansal danışmanlık ihtiyaçlarınızı destekliyor.

Teknik Danışmanlık

KWORKS, geniş uzman ve mentor ağıyla girişimine ihtiyacı olan teknik danışmanlık desteğini sunuyor.

UNVEST Desteğine Erişim

KWORKS girişimlerine Koç Üniversitesi’nin %100 sahibi olduğu UNVEST’in 25000$’a kadar ayni ve maddi sermaye desteğine erişme imkanı sunuyor.

İş Bağlantıları

Geniş iş bağlantılarımız sayesinde, girişimcilerle paydaşlarımızın sağlam temellere oturan işbirlikleri inşa etmelerini sağlıyoruz.

Hibe ve Destek Programları Danışmanlığı

KWORKS, girişimlerinin Devlet ve AB hibe ve yatırım fonlarına erişebilmeleri için danışmanlık ihtiyaçlarını destekliyor.

Birebir Destek

KWORKS olarak destekleyeceğimiz girişimleri niceliğe değil niteliğe odaklanarak seçiyor ve girişimcilerimizin her an yanında bulunuyoruz.

Altyapı Desteği

KWORKS, girişiminizi büyütürken ihtiyacınız olacak fiziki ve teknik temel altyapı ihtiyaçlarınızı karşılayarak girişimcilik yolculuğunuzda size destek oluyor.

Hukuk Danışmanlığı

KWORKS, hukuksal konularda uzman mentor ve partnerleriyle finansal danışmanlık ihtiyaçlarınızı destekliyor.

Bulut Teknolojisi Desteği

KWORKS, dünyanın en büyük bulut altyapı sağlayıcıları ile partnerlikler kurarak teknolojik altyapı konusunda girişimlerini destekliyor.

Girişimini KWORKS Uzmanlığıyla Hızlandır!

KWORKS'21 Hızlandırma Programına Başvur