fbpx

KWORKS EXPERIENCE

KWORKS’24 Hızlandırma Programı öncesinde KWORKS’ü yakından tanıma fırsatı!

KWORKS EXPERIENCE ile girişimciler, 3 ay boyunca KWORKS Hızlandırma Programları’nı deneyimleme fırsatını yakalıyor. KWORKS ofisinde çalışma,  KWORKS uzmanları ile birebir iletişim, KWORKS girişimleri ile tanışma ve ilk kurumsal bağlantınızı kurmak için başvurularınızı bekliyoruz.

KWORKS EXPERIENCE BAŞVURULARI SONA ERDİ
İlginiz için teşekkür ederiz.

Hangi Girişimler Bizi Heyecanlandırıyor

TEKNOLOJİ GİRİŞİMİ FİKRİ
ÖLÇEKLENEBİLİR BİR İŞ MODELİ
SÜRDÜRÜLEBİLİR GELİR MODELİ
YÜKSEK PAZAR POTANSİYELİ

Her yıl yüzlerce başvuru alan KWORKS Hızlandırma Programı’mıza 6-8 girişimi seçiyoruz.

Web/mobil app, B2B SaaS girişimlerinin kullanıcı ya da ciro KPI’ları oluşmuş (2023 yıllık ciro min. 250.000 TL) ve hem teknik hem de iş geliştirme yönü kusursuz bir ekibe sahip olmasını tercih ediyoruz.

Ar-Ge bazlı dijital odaklı (AI, IoT, AR, VR vb.) girişimlerden, TRL seviyesi en az 4 olanları tercih ediyoruz.

KWORKS Ön Hızlandırma Programı için yukarıdaki seviyelere en geç 1 yılda ulaşacak girişimleri seçiyoruz.

Hızlandırma Programı girişimlerine hukuk, mali müşavirlik, kapalı çalışma ofisi, sanal ofis ve UNVEST’ten tohum öncesi yatırım desteklerini, Ön Hızlandırma Programı girişimlerine verdiğimiz desteklere ek olarak sunuyoruz.

KWORKS Hızlandırma Programları’na hazırlık sürecinde KWORKS EXPERIENCE programına kabul edilecek girişimler, ilerleyen süreçlerde yukarıda belirtilen kriterleri sağlama potansiyellerine göre değerlendirilecektir.

KWORKS EXPERIENCE Girişimlerine Neler Sağlıyoruz

KWORKS Hızlandırma Programları öncesinde, girişimciliği merkezinde deneyimlemek, KWORKS ekibini ve girişimlerini daha yakından tanımak isteyen girişimler ile yakından çalışarak, hızlandırma süreçlerine hazırlıyoruz.

Şişli'de Ofis Çalışma Alanı

KWORKS EXPERIENCE girişimleri, program süresince iş ve girişimcilik dünyasının merkezindeki Şişli yerleşkemizde ortak çalışma alanlarını kullanma hakkı elde ediyor.

Ekosisteme Erişim

KWORKS Experience girişimleri, aktif KWORKS girişimleriyle tanışma ve KWORKS’de düzenlenen etkinliklere katılma fırsatı yakalıyor.

Birebir KWORKS Uzman Desteği

KWORKS EXPERIENCE girişimleri, KWORKS uzmanları tarafından 1-1 danışmanlık sürecine dahil ediliyor.

İlk Kurumsal Bağlantı

KWORKS Experience girişimleri, KWORKS uzmanlarının değerlendirmesi doğrultusunda ilk kurumsal bağlantısını gerçekleştirme olanağı elde ediyor.⠀

Girişimlerimizden Yatırım Haberleri

Geeklyzer, ŞirketOrtağım’dan 42,5 Milyon TL Değerleme ile Yatırım Aldı

KWORKS’23 Hızlandırma Programı girişimlerimizden, yapay zeka destekli yerli pazarlama platformu Geeklyzer, ŞirketOrtağım Melek Yatırımcı Ağı üzerinden çıktığı tohum öncesi turunda melek yatırımcı Burçak Güldoğan liderliğinde 42.5 milyon TL değerleme…

Oxodes, Arz Portföy’den 110 Bin Dolar Yatırım Aldı

KWORKS’23 Hızlandırma Programı girişimimiz Oxodes, Arz Portföy’ün Bilişim Vadisi ile gerçekleştirdiği iş birliği çerçevesinde hayata geçirdiği 4. Girişim Sermayesi Yatırım Fonu’ndan…

Tiyatronet, UNVEST ve melek yatırımcılardan 55 bin dolar yatırım aldı

KWORKS’23 Hızlandırma Programı girişimlerimizden Tiyatronet, Koç Üniversitesi’nin iştiraki olan Unvest ve 2 melek yatırımcının katıldığı yatırım turunda 5.5 Milyon Dolar değerleme…

TheClico, Sabancı ARF’ten 250bin Dolar Yatırım Aldı

KWORKS’22 Hızlandırma Programı girişimimiz TheClico, Sabancı ARF’ten 250 bin dolar yatırım aldı. Geçtiğimiz aylarda açıklanan yatırımın duyurusu Big Bang Startup Challenge’da…

Sıkça Sorulan Sorular

Programla ilgili merak ettiğiniz tüm soruların yanıtları.

KWORKS EXPERIENCE, KWORKS’24 Hızlandırma Programları’na başvurmayı düşünen ve girişimcilik ekosistemini yakından deneyimlemek isteyen girişimlere, yeni dönem öncesinde sunulan deneyimi kapsar. Bu süreçte girişimler Şişli’deki Kuluçka Merkezi’nde açık ofis alanına erişim ve KWORKS uzmanları ile çalışma imkanı bulur. 

KWORKS’e başvuruda bulunan tüm girişimleri, takım, yenilik, ürünün uygulanışı, pazar stratejisi, pazar büyüklüğü, pazar rekabeti, ölçeklenme kapasitesi ve programla uyumluluk kriterlerini göz önünde bulundurarak değerlendiriyoruz.

KWORKS EXPERIENCE programına katılacak girişimlerin başvuruları, kworks.ku.edu.tr/experience sayfasında bulabilecekleri form üzerinden online olarak toplanır. 24 Kasım 2023 tarihine kadar sürecek başvurular, bu tarihe kadar düzenli olarak değerlendirilir, programa uygun görülen girişimler yüz yüze veya online görüşmelere davet edilir. KWORKS ekibinin kendi içinde yaptığı değerlendirme sonucunda KWORKS EXPERIENCE programına katılacak girişimler belirlenir.

KWORKS EXPERIENCE Girişimleri, program süresince KWORKS’ün Şişli Yerleşkesi’nde bulunan açık ofis alanlarını ücretsiz olarak kullanabilecektir. Girişimler, iş modellerini KWORKS uzmanları ile birlikte değerlendirebilecek, KWORKS Hızlandırma Programları’nı deneyimleyebilecektir. Ayrıca uygun görülen girişimler, KWORKS topluluğunda yer alan kurumsal mentorlarımızla ilk görüşmelerini de gerçekleştirerek, KWORKS topluluğuna erişme fırsatını yakalayacaktır. 

KWORKS EXPERIENCE Programına kabul edilen girişimlerden, sağlanan destekler karşılığında herhangi bir talepte bulunulmayacaktır.

KWORKS EXPERIENCE tüm girişimcilerin başvurularına açıktır.

KWORKS EXPERIENCE başvuru formunda istenen sunum içeriğinde aşağıdaki konulardan bahsetmeniz beklenmektedir :

– çözüm sunulan ihtiyaç,
– pazar büyüklüğü,
– rekabet,
– hedeflenen müşteri,
– çözüm ve çözümün teknolojik yeniliği,
– nasıl gelir elde edileceği,
– şimdiye kadar bu çözümü hayata geçirmek için gerçekleştirilenler,
– başarılar,
– takım.

KWORKS Topluluğu

KWORKS, girişimler ve girişimcilikle ilgili derin deneyime sahip,
profesyonel bir ekip tarafından yönetilmektedir.

KWORKS Programlarını Keşfet

AKTİF PROGRAMLARIMIZ