KWORKS EXPERIENCE

KWORKS’23 Hızlandırma Programı öncesinde KWORKS’ü yakından tanıma fırsatı!

KWORKS EXPERIENCE ile girişimciler, 3 ay boyunca KWORKS Hızlandırma Programları’nı deneyimleme fırsatını yakalıyor. KWORKS ofisinde çalışma,  KWORKS uzmanları ile birebir iletişim, KWORKS girişimleri ile tanışma ve ilk kurumsal bağlantınızı kurmak için başvurularınızı bekliyoruz.

KWORKS EXPERIENCE Son Başvuru Tarihi 1 Aralık 2022!

Başvurular son başvuru tarihine kadar sürekli olarak değerlendirilecek ve uygun görülen girişimler ile iletişime geçilecektir

Hangi Girişimler Bizi Heyecanlandırıyor

TEKNOLOJİ GİRİŞİMİ FİKRİ
ÖLÇEKLENEBİLİR BİR İŞ MODELİ
SÜRDÜRÜLEBİLİR GELİR MODELİ
YÜKSEK PAZAR POTANSİYELİ

Her yıl yüzlerce başvuru alan KWORKS Hızlandırma Programı’mıza 6-8 girişimi seçiyoruz.

Web/mobil app, B2B SaaS girişimlerinin kullanıcı ya da ciro KPI’ları oluşmuş (2022 yıllık ciro min. 250.000 TL) ve hem teknik hem de iş geliştirme yönü kusursuz bir ekibe sahip olmasını tercih ediyoruz.

Ar-Ge bazlı dijital odaklı (AI, IoT, AR, VR vb.) girişimlerden, TRL seviyesi en az 4 olanları tercih ediyoruz.

KWORKS Ön Hızlandırma Programı için yukarıdaki seviyelere en geç 1 yılda ulaşacak girişimleri seçiyoruz.

Hızlandırma Programı girişimlerine hukuk, mali müşavirlik, kapalı çalışma ofisi, sanal ofis ve UNVEST’ten tohum öncesi yatırım desteklerini, Ön Hızlandırma Programı girişimlerine verdiğimiz desteklere ek olarak sunuyoruz.

KWORKS Hızlandırma Programları’na hazırlık sürecinde KWORKS EXPERIENCE programına kabul edilecek girişimler, ilerleyen süreçlerde yukarıda belirtilen kriterleri sağlama potansiyellerine göre değerlendirilecektir.

KWORKS EXPERIENCE Girişimlerine Neler Sağlıyoruz

KWORKS Hızlandırma Programları öncesinde, girişimciliği merkezinde deneyimlemek, KWORKS ekibini ve girişimlerini daha yakından tanımak isteyen girişimler ile yakından çalışarak, hızlandırma süreçlerine hazırlıyoruz.

Şişli'de Ofis Çalışma Alanı

KWORKS EXPERIENCE girişimleri, program süresince iş ve girişimcilik dünyasının merkezindeki Şişli yerleşkemizde ortak çalışma alanlarını kullanma hakkı elde ediyor.

Ekosisteme Erişim

KWORKS Experience girişimleri, aktif KWORKS girişimleriyle tanışma ve KWORKS’de düzenlenen etkinliklere katılma fırsatı yakalıyor.

Birebir KWORKS Uzman Desteği

KWORKS EXPERIENCE girişimleri, KWORKS uzmanları tarafından 1-1 danışmanlık sürecine dahil ediliyor.

İlk Kurumsal Bağlantı

KWORKS Experience girişimleri, KWORKS uzmanlarının değerlendirmesi doğrultusunda ilk kurumsal bağlantısını gerçekleştirme olanağı elde ediyor.⠀

Girişimlerimizden Yatırım Haberleri

Legaltech girişimi Jetlexa, 200 bin dolarlık tohum yatırım aldı

KWORKS’21 Hızlandırma Programı’nda yer alan, Legaltech girişimi Jetlexa, APY Ventures’tan 200 bin dolarlık tohum yatırım aldı. Jetlexa geçtiğimiz aylarda da 3,75…

Bridgesoft, 1 milyon dolar değerleme üzerinden yatırım aldı

KWORKS’21 Girişimlerinden Bridgesoft tarafından paylaşılan bilgilere göre girişim, 1 milyon dolar değerleme üzerinden ilk yatırımını aldı. Edindiğimiz bilgilere göre söz konusu…

Missafir, 15 milyon dolar değerleme üzerinden 550 bin dolar yatırım aldı

A serisi yatırım turuna hazırlanan Missafir, köprü yatırım turunda 15 milyon dolar değerleme üzerinden 550 bin dolar yatırım aldı. Kısa ve…

Sigorta sektöründe AI tabanlı çözümler üreten Archmir, 2.4 milyon dolar değerlemeyle yatırım aldı

KWORKS’19 Hızlandırma Programı Girişimlerinden Archmir, ilk yatırımını 2.4 milyon dolar üzerinden, Techmine Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı‘ndan aldı. Archmir, tüm motorlu kara taşıtlarında hasar…

Sıkça Sorulan Sorular

Programla ilgili merak ettiğiniz tüm soruların yanıtları.

KWORKS EXPERIENCE, KWORKS’23 Hızlandırma Programları’na başvurmayı düşünen ve girişimcilik ekosistemini yakından deneyimlemek isteyen girişimlere, yeni dönem öncesinde sunulan deneyimi kapsar. Bu süreçte girişimler Şişli’deki Kuluçka Merkezi’nde açık ofis alanına erişim ve KWORKS uzmanları ile çalışma imkanı bulur. 

KWORKS’e başvuruda bulunan tüm girişimleri, takım, yenilik, ürünün uygulanışı, pazar stratejisi, pazar büyüklüğü, pazar rekabeti, ölçeklenme kapasitesi ve programla uyumluluk kriterlerini göz önünde bulundurarak değerlendiriyoruz.

KWORKS EXPERIENCE programına katılacak girişimlerin başvuruları, kworks.ku.edu.tr/experience sayfasında bulabilecekleri form üzerinden online olarak toplanır. 1 Aralık 2022 tarihine kadar sürecek başvurular, bu tarihe kadar düzenli olarak değerlendirilir, programa uygun görülen girişimler yüz yüze veya online görüşmelere davet edilir. KWORKS ekibinin kendi içinde yaptığı değerlendirme sonucunda KWORKS EXPERIENCE programına katılacak girişimler belirlenir.

KWORKS EXPERIENCE Girişimleri, program süresince KWORKS’ün Şişli Yerleşkesi’nde bulunan açık ofis alanlarını ücretsiz olarak kullanabilecektir. Girişimler, iş modellerini KWORKS uzmanları ile birlikte değerlendirebilecek, KWORKS Hızlandırma Programları’nı deneyimleyebilecektir. Ayrıca uygun görülen girişimler, KWORKS topluluğunda yer alan kurumsal mentorlarımızla ilk görüşmelerini de gerçekleştirerek, KWORKS topluluğuna erişme fırsatını yakalayacaktır. 

KWORKS EXPERIENCE Programına kabul edilen girişimlerden, sağlanan destekler karşılığında herhangi bir talepte bulunulmayacaktır.

KWORKS EXPERIENCE tüm girişimcilerin başvurularına açıktır.

KWORKS EXPERIENCE başvuru formunda istenen sunum içeriğinde aşağıdaki konulardan bahsetmeniz beklenmektedir :

– çözüm sunulan ihtiyaç,
– pazar büyüklüğü,
– rekabet,
– hedeflenen müşteri,
– çözüm ve çözümün teknolojik yeniliği,
– nasıl gelir elde edileceği,
– şimdiye kadar bu çözümü hayata geçirmek için gerçekleştirilenler,
– başarılar,
– takım.

KWORKS Topluluğu

KWORKS, girişimler ve girişimcilikle ilgili derin deneyime sahip,
profesyonel bir ekip tarafından yönetilmektedir.

DİĞER AKTİF PROGRAMLARIMIZ

ETKİ GİRİŞİMCİLİĞİ PROGRAMI

Türkiye İş Bankası ile Vehbi Koç Vakfı işbirliğinde düzenlenen, KWORKS ve WORKUP tarafından yürütülen Etki Girişimciliği Programı, belirlenen odak alanlarında ölçülebilir, sürdürülebilir, sosyal ve çevresel etki yaratan veya yaratma potansiyeli olan teknoloji tabanlı girişimlerin ölçeklenmesine destek olmayı amaçlayan programdır.

 

KWORKS BiGG, BiGG3’le Desteğe Devam Ediyor

KWORKS BiGG, ODTÜ TEKNOKENT ve Arçelik Garage ile güç birliğinde kurulan BiGG3 konsorsiyumu ile dijitalleşme ve iletişim odak alanlarında çözümler geliştiren girişimleri 450.000 TL‘lik TÜBİTAK 1512 Teknogirişim sermaye desteğine hazırlanıyor.

 

Başvuru Nasıl Yapılır?

https://kworks.ku.edu.tr/experience adresini ziyaret et.

Girişimini daha yakından tanımamız için aşağıdaki maddeleri içeren sunum dosyanı hazırla;

– çözüm sunulan ihtiyaç,
– pazar büyüklüğü,
– rekabet,
– hedeflenen müşteri,
– çözüm ve çözümün teknolojik yeniliği,
– nasıl gelir elde edileceği,
– şimdiye kadar bu çözümü hayata geçirmek için gerçekleştirilenler,
– başarılar,
– takım.

Ardından Jotform’da yayınlanan formumuzdaki soruları yanıtla, sunum dosyanı ekle ve başvurunu tamamla!

İşte hepsi bu kadar; başvurun bize ulaştı!

KWORKS ile Girişimciliği Deneyimle

KWORKS EXPERIENCE'a BAŞVUR