KWORKS’19 Hızlandırma Programı Girişimlerinden Archmir, ilk yatırımını 2.4 milyon dolar üzerinden, Techmine Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı‘ndan aldı.

Archmir, tüm motorlu kara taşıtlarında hasar süreçlerini yöneten ve kurgulayan bir yazılım üzerinde çalışıyor. Girişimin geliştirdiği yazılım, computer vision, deep learning ve veri analizi disiplinleri üzerine kurulu. Archmir, başlangıç olarak, motorlu kara taşıtlarında hasar tespitinin insan gücü olmadan yapay zeka vasıtası ile çözülmesi gibi bir alanda yüzde 70 doğruluk oranıyla çalışan bir ürün elde etti ve şimdi de doğruluğu yüzde 95-99 seviyelerine çekmek için çalışmalara devam ediyor. Kaza anını simule ederek kullanıcının hasarlı aracını çektiği tek bir fotoğraf ya da videoyla uçtan uca hasar çözümünü yeniden kurgulayan bir sistem yaratarak hem müşteri deneyimini geliştiriyor hem de saha operasyonlarında daha etkili bir yöntem sunarak performansı geliştiriyor.

Öncelikli olarak sigorta sektöründe AI tabanlı süreç optimizasyonu, verimlilik artışı ve robotik process çözümleri üreten Archmir, ilk problemini oto-hasar süreçleri ve elektronik cihaz sigortaları için çözdü. Şirket bu kapsamda diğer sigorta alanlarına da girerek sorunlara AI teknolojisi ile hızlı çözümler üretmek hedefliyor.

Kaynak : Webrazzi