A serisi yatırım turuna hazırlanan Missafir, köprü yatırım turunda 15 milyon dolar değerleme üzerinden 550 bin dolar yatırım aldı.

Kısa ve orta vadeli ev kiralama yönetim platformu Missafir, 2020 Mayıs’ında 1,9 milyon dolar değerleme üzerinden aldığı ilk yatırımın ardından yılın son aylarında 3 milyon dolar değerleme üzerinden aldığı yatırımı duyurmuştu. yatırım alan Missafir, yeni bir yatırım daha aldığını duyurdu. Alınan yatırım ile birlikte Missafir’in bugüne kadar aldığı toplam yatırım ise 1 milyon doları geçmiş oldu. 

KWORKS’19 Hızlandırma Programı’nı da başarıyla tamamlayan KWORKS Girişimi Missafir, 2018 yılının Kasım ayında Mehmet Yüksel tarafından kuruldu. Kısa ve orta vadeli ev kiralama yönetim platformu olarak hizmet sunan girişim, 15’ten fazla platformda profil yönetimi, dinamik fiyatlandırma ve teknolojik altyapılı operasyonel destek hizmeti ile ev sahiplerinin hızlı, güvenilir, yüksek kazançlı ve stressiz bir modelle evlerini kiralamalarını sağlıyor. Missafir, hizmet verdiği evlerde konaklayanlara ise 7/24 iletişim desteği, konsiyerj ve temizlik hizmetleri sunuyor.

Türkiye ve KKTC’de toplam 14 il ve 50’den fazla ilçede hizmet veren Missafir, 2021’in ilk 9 ayında bir önceki yıla göre 5 kat büyüyerek 800 eve ulaştı.

Yılın son çeyreğine hızlı bir başlangıç yaptıklarını belirten Missafir kurucusu Mehmet Yüksel, seri A’ya hazırlanmak için bu köprü yatırım ile önemli bir kaynak oluşturduklarını belirtti. 

Kaynak : Webrazzi