fbpx

KWORKS’22 Hızlandırma Programı

Girişiminizi KWORKS Hızlandırma Programı ile yatırıma hazır hale getirin!

12 ay boyunca iş modeli doğrulama, müşteri kazanımı, ürün-pazar uyumu yakalama, pazara giriş, finansmana erişim ve kurumsal işbirlikleri alanlarında birebir ve yoğun destekler sunuyor.

KWORKS’22 Programları Son Başvuru Tarihi 13 Şubat 2022!

KWORKS’22 INFO DAY – 4 Şubat

Girişimini KWORKS’le yatırıma hazır hale getirmek isteyen tüm teknoloji girişimcilerini 4 Şubat Cuma günü 14.00 – 15.00 saatleri arasında KWORKS’ün Şişli yerleşkesinde gerçekleştireceğimiz Info Day etkinliğimize bekliyoruz.

KWORKS’22 Takvimi

21 Aralık 2021 – 13 Şubat 2022

KWORKS’22
BAŞVURULARI

1 – 31 Mart 2022

JÜRİ DEĞERLENDİRME &
BİREBİR GÖRÜŞMELER

1 Nisan 2022

KWORKS’22 KICKOFF

Nisan – Kasım 2022

EĞİTİM, MENTORLUK ve
YATIRIMCI BULUŞMALARI

Aralık 2022

KWORKS’22
DEMO DAY

Ocak – Mart 2023

TAKİP SÜRECİ

Hangi Girişimler Bizi Heyecanlandırıyor

TEKNOLOJİ GİRİŞİMİ FİKRİ
ÖLÇEKLENEBİLİR BİR İŞ MODELİ
SÜRDÜRÜLEBİLİR GELİR MODELİ
YÜKSEK PAZAR POTANSİYELİ

Her yıl yüzlerce başvuru alan KWORKS Hızlandırma Programı’mıza 6-8 girişimi seçiyoruz.

Web/mobil app, B2B SaaS girişimlerinin kullanıcı ya da ciro KPI’ları oluşmuş (2021 yıllık ciro min. 250.000 TL) ve hem teknik hem de iş geliştirme yönü kusursuz bir ekibe sahip olmasını tercih ediyoruz.

Ar-Ge bazlı dijital odaklı (AI, IoT, AR, VR vb.) girişimlerden, TRL seviyesi en az 4 olanları tercih ediyoruz.

KWORKS Ön Hızlandırma Programı için yukarıdaki seviyelere en geç 1 yılda ulaşacak girişimleri seçiyoruz.

Hızlandırma Programı girişimlerine hukuk, mali müşavirlik, kapalı çalışma ofisi, sanal ofis ve UNVEST’ten tohum öncesi yatırım desteklerini, Ön Hızlandırma Programı girişimlerine verdiğimiz desteklere ek olarak sunuyoruz.

KWORKS’22 BAŞVURU KRİTERLERİ

Hızlandırma ve Ön Hızlandırma programlarına kabul edeceğimiz girişimlerde aradığımız kriterler.

KWORKS’22 Hızlandırma Programı


Zorunlu Kriterler:

– Teknolojik yenilik içeren çözüm (ürün/uygulama/yazılım)
– Tam zamanlı olarak sadece girişimi için çalışan ve teknik yetkinlikleri eksiksiz olan kurucu ekip
– Hedef pazarı büyük , yurtiçi ve yurtdışı pazarlarda hızlı ölçeklenebilecek iş modeli
– Hedef pazarında sürdürülebilir rekabet avantajı
– Şirketleşmiş veya şirketleşme aşamasında
– 2021 yılı cirosu 250.000 TL ve üzeri
– Ürününü pazara çıkarmış
– Yurtdışında ölçekleme potansiyeli olan

KWORKS’22 Ön Hızlandırma Programı


Zorunlu Kriterler:

– Teknolojik yenilik içeren çözüm (ürün/uygulama/yazılım)
– Teknolojik yeniliği ile günümüzün ve geleceğin pazarlarındaki müşterilerin ihtiyacını karşılayabilecek
– En az 1 kurucu üyesi tam zamanlı girişim için çalışan
– İhtiyaç durumunda hızlı karar alıp iş modelini değiştirebilen
– Yurtdışında ölçekleme potansiyeli olanGirişimcilere Neler Sağlıyoruz

İş geliştirme, ürün geliştirme, müşteri geliştirme, operasyonel altyapı ve danışmanlık destekleri gibi girişimleri başarıya ulaştıran en kritik alanlarda, girişimcilerle omuz omuza çalışarak değer yaratıyoruz.

Şişli'de Ofis Çalışma Alanı

KWORKS girişimleri, iş ve girişimcilik dünyasının merkezindeki Şişli yerleşkemizde bulunan çalışma alanlarını kullanma hakkı elde ediyor. Hızlandırma Programı girişimleri kapalı ofis imkanlarından faydalanırken, Ön Hızlandırma Programı girişimleri ortak çalışma alanlarında sabit masaya sahip oluyorlar.

Mali Müşavirlik ve Finansal Danışmanlık

KWORKS, finansal konularda uzman mentor ve partnerleriyle girişimlerin finansal danışmanlık ihtiyaçlarını karşılıyor.
Hızlandırma Programı girişimleri 6 ay mali müşavirlik ve sanal ofis imkanlarından faydalanıyor.⠀

Birebir KWORKS Uzman Desteği

KWORKS girişimleri, KWORKS uzmanları tarafından 1-1 danışmanlık sürecine dahil edilerek haftalık toplantılarla sürekli takip ediliyor.

İş ve Ürün Geliştirme Desteği

KWORKS girişimleri iş geliştirme, ürün geliştirme, büyüme, metrik tanımlama ve yatırımcı sunumu hazırlama konularında uzman mentorlar ile birlikte çalışıyor.

Ekosisteme Erişim

KWORKS girişimleri alanında uzman mentorlar, deneyimli girişimciler, iş liderleri ve Türkiye girişim ekosisteminin önemli paydaşlarıyla bir araya geliyor.

Müşteri Tanıştırmaları

Geniş iş bağlantılarımız sayesinde, girişimcilerle paydaşlarımızın sağlam temellere oturan işbirlikleri inşa etmelerini ve ilk müşterilerini bulmalarını sağlıyoruz.

Teknik Danışmanlık

KWORKS, geniş uzman ve mentor ağıyla girişimlerin ihtiyacı olan teknik danışmanlık desteği sunuyor.

Hukuk Danışmanlığı

KWORKS, hukuksal konularda uzman mentor ve partnerleriyle girişimlerin hukuksal danışmanlık ihtiyaçlarını karşılıyor.
Hızlandırma Programı girişimleri 10.000 TL üst limitle hukuk hizmetlerinden ücretsiz faydalanırken, Ön Hızlandırma Programı girişimleri ücretsiz hukuk mentorluğu ve indirimli fiyatlar üzerinden hizmet alımı imkanına sahip oluyor.

UNVEST Yatırım Desteğine Erişim

KWORKS girişimleri Koç Üniversitesi’nin %100 sahibi olduğu UNVEST A.Ş. üzerinden ihtiyaçları ve gösterdikleri performansa göre yatırım desteğine erişebilir.
(Sadece Hızlandırma Programı girişimleri içindir.)

KWORKS Topluluğuna Erişim

KWORKS girişimleri KWORKS ailesinin bir üyesi olarak, Koç Üniversitesi’nin ve Koç Grubu’nun geniş akademik ve iş ağına erişim şansına sahip oluyor.

Altyapı Desteği

KWORKS, girişimlerin büyürken ihtiyacı olan fiziki ve teknik temel altyapı ihtiyaçlarını karşılayarak girişimcilik yolculuklarında destek oluyor.

Yatırıma Erişim

KWORKS girişimleri melek yatırımcı, girişim sermayesi ve kurumsal girişim sermayesi ağlarına erişim şansına sahip oluyor.

Hibe ve Destek Programları Danışmanlığı

KWORKS girişimleri, Devlet ve AB hibe ve yatırım fonlarına başvurmak için danışmanlık desteklerine erişiyor.

Bulut Teknolojisi Desteği

KWORKS, dünyanın en büyük bulut altyapı sağlayıcıları ile partnerlikler kurarak teknolojik altyapı konusunda girişimleri destekliyor.

Başvuru Nasıl Yapılır?

https://www.f6s.com/kworks22/apply adresini ziyaret et.
Facebook ya da Linkedin hesabın ile F6S platformuna giriş yap.
Takım olarak ya da kişisel başvuru yapmak için devam et.
Girişimini daha iyi değerlendirebilmek için hazırladığımız soruları yanıtla.
Başvurunu gönder!
İşte hepsi bu kadar; başvurun bize ulaştı!
Başvuru formunu henüz doldurma fırsatı bulamadıysan ya da son bir dokunuş yapmak istersen sana güzel bir haberimiz var; Başvuru formu, kabul süresi boyunca değişiklik yapabilmen için açık olacak.

Sıkça Sorulan Sorular

Programla ilgili merak ettiğiniz tüm soruların yanıtları.

Hızlandırma Programı, 12 hafta süren yoğun mentorluk sürecini kapsar. Bu süreçte girişimler Şişli’deki Kuluçka Merkezi’nde ofis alanına ve KWORKS iş ortakları hizmetlerinden ücretsiz yararlanma imkânı bulur. Hızlandırma Programı üç fazdan oluşur. İlk fazda girişimler ürün ya da hizmetlerinin piyasayla uyumunu yeniden değerlendirir. Bu aşamada ekipler iş modellerini doğrularlar. İkinci aşamada girişimler sundukları çözümü müşteri ve pazar koşullarına daha uyumlu bir hale getirmek amacıyla en yalın çözümlerini geliştirirler. Üçüncü aşama ise çözümlerin pazara sunularak satışların artırılması ve yatırım arayışı süreçlerini kapsar. Tüm bu süreçlerin sonunda, girişimlerin yatırımcı ve ekosistemdeki aktörlerle buluştuğu bir günlük Demo Day etkinliği ile girişimler mezun edilir.

KWORKS’e başvuruda bulunan tüm girişimleri, takım, yenilik, ürünün uygulanışı, pazar stratejisi, pazar büyüklüğü, pazar rekabeti, ölçeklenme kapasitesi ve programla uyumluluk kriterlerini göz önünde bulundurarak değerlendiriyoruz.

Değerlendirme jürisi, KWORKS ekibi, mentor havuzundaki mentorlar ve yatırımcı ekosisteminden isimlerden oluşur.

KWORKS, Hızlandırma Programı’na katılacak girişimler 2 aşamalı bir değerlendirmeden geçerler. Program için F6S platformu üzerinden online başvurular toplanır. Başvuruların her biri değerlendirme komitesi tarafından incelenir. Kendisini en iyi ifade eden ve ölçeklenme potansiyeli taşıyan girişimler yüz yüze görüşmeler ve jüri görüşmelerine davet ediliyorlar. Jüri üyelerinin kendi içinde yaptığı değerlendirme sonucunda Hızlandırma Programı’na katılacak girişimler belirlenir.

KWORKS Girişimleri maddi değeri 250 bin TL’yi aşan desteklere erişebilirler. Programa başlayan girişimler birebir mentorluk ve danışmanlık desteği yanı sıra temel yalın girişim metodu eğitimleri alırlar. Ayrıca, girişimler KWORKS iş ortaklarının sağladığı hukuk, muhasebe ve diğer danışmanlık hizmetlerinden ücretsiz olarak faydalanır. Girişimlerin dijital tanıtımlarına destek verilir. Bunlara ek olarak, Hızlandırma Programı’na kabul edilen her bir girişim 25 bin USD’e kadar ücretsiz bulut kredisi, CRM hizmetleri, SEO ve UX danışmanlığının da aralarında bulunduğu hizmet paketine sahip olurlar. Girişimler KWORKS ile ortak olarak kurumsal işbirlikleri kurma ve nitelikli yatırım olanaklarına ulaşma imkanı yakalarlar. 

KWORKS Programlarına kabul edilen girişimlere sağlanan yoğun destek kapsamında %3 oranında ortaklık anlaşması imzalanmaktadır. Buna ek olarak, %5’e varan yatırım yapma opsiyonu da girişimlerden talep edilmektedir.

Hisse opsiyonunun kullanılması durumunda KWORKS/UNVEST ve girişim arasında gerçekleşecek ortaklık ile;

  • KWORKS ile girişim arasındaki ilişkinin uzun soluklu olması, girişime KWORKS tarafından verilen desteklerin uzun vadede devam etmesi,
  • Uzun vadede çıkışlardan elde edilecek gelir ile KWORKS’ün sürdürülebilirliğinin sağlanması ve bu doğrultuda girişimlere ekosisteme “give back” fırsatı sunulması,
  • KWORKS ile girişim arasındaki ilişkinin kurumsal bir yapıda gerçekleşmesi (herhangi bir çalışan veya yönetici tarafından girişimden farklı taleplerde bulunulmasının engellenmesi)

amaçlanmaktadır.

KWORKS Hızlandırma programları tüm girişimcilerin başvurularına açıktır.

KWORKS Topluluğu

KWORKS, girişimler ve girişimcilikle ilgili derin deneyime sahip,
profesyonel bir ekip tarafından yönetilmektedir.

Girişimini KWORKS ile Hızlandır!

Programa Başvur